Biziň üstünliklerimiz

366


Myrat Garryýew adyndaky Türkmenistanyň Döwlet lukmançylyk uniwersitetiniň gurnamagynda 2022-nji ýylyň mart aýynyň 17-18-i aralygynda Häzirki zaman kompýuter tehnologiýalary dersi boýunça geçirilen açyk internet olimpiadasy



      Jumakulyýew Agajan                           4-nji ýyl talyp            I orun
        Baltaýew Babamurat                           2-nji ýyl talyp          III orun

Myrat Garryýew adyndaky Türkmenistanyň Döwlet lukmançylyk uniwersitetiniň gurnamagynda 2022-nji ýylyň mart aýynyň 17-18-i aralygynda Himiýa dersi boýunça geçirilen açyk internet olimpiadasy



     Weliýewa Oguljeren                                         3-nji ýyl talyp             I orun

     Şatlykow Rozybaý                                         2-nji ýyl talyp           III orun



Russiýa Federasiýasynyň Ýoşkar-Ola şäheriniň Wolga döwlet tehnologiýalar uniwersitetiniň gurnamagynda geçirilen Halkara açyk internet olimpiadasy, Himiýa dersi boýunça


 

      Rehimkulyýewa Mähri                                        4-nji ýyl talyp      Kümüş medal

     Weliýewa Oguljeren                                         3-nji ýyl talyp             Bürünç medal 

     Şatlykow Rozybaý                                 2-nji ýyl talyp             Bürünç medal



Russiýa Federasiýasynyň Ýoşkar-Ola şäheriniň Wolga döwlet tehnologiýalar uniwersitetiniň gurnamagynda geçirilen Halkara açyk internet olimpiadasy, Fizika dersi boýunça



      Myradowa Gülaýym                                         4-nji ýyl talyp            Bürünç medal

      Merdanowa Aýna                                          3-nji ýyl talyp             Bürünç medal

      Nuryýewa Bägül                                          2-nji ýyl talyp              Bürünç medal


Russiýa Federasiýasynyň Ýoşkar-Ola şäheriniň Wolga döwlet tehnologiýalar uniwersitetiniň gurnamagynda geçirilen Halkara açyk internet olimpiadasy, Materiallaryň garşylygy dersi boýunça



     Myratmuhammedow Begmyrat                       3-nji ýyl talyp    Altyn medal

     Tukatow Ahmet                                 2-nji ýyl talyp    Altyn medal

     Kakageldiýew Muhammetmyrat                         1-nji ýyl talyp    Kümüş medal

 

Russiýa Federasiýasynyň Ýoşkar-Ola şäheriniň Wolga döwlet tehnologiýalar uniwersitetiniň gurnamagynda geçirilen Halkara açyk internet olimpiadasy, Ekologiýa we daşky gurşawy goramak dersi boýunça



     Gutyýew Arazmuhammet                                 4-nji ýyl talyp     Kümüş medal

       Nedirowa Merjen                          1-nji ýyl talyp    Bürünç medal



Türkmen döwlet binagärlik-gurluşyk institutynyň gurnamagynda 2022-nji ýylyň aprel aýynyň 1-ne Kompýuter grafikasy dersi boýunça geçirilen Internet olimpiadasy



     Porsyýew Gadyr                                          4-nji ýyl talyp     III orun

    Kerwenmuhammedow Ahmetmuhammet          3-nji ýyl talyp             II orun

     Babaýew Mergen                                          2-nji ýyl talyp     III orun



Kazan Federal Uniwersitetiniň gurnamagynda “Магистриум” atly 2022-nji ýylyň aprel aýynyň 14-ne “Global Governance and Leadership and culture” ugry boýunça geçirilen onlaýn ders bäsleşigi



     Hudaýberdiýew Ýaran                                 1-nji ýyl talyp    Bäsleşigiň ýeňijisi

     Rejepowa Gurbansoltan                                 2-nji ýyl talyp    Bäsleşigiň ýeňijisi



Türkmen döwlet maliýe institutynyň gurnamagynda 2022-nji ýylyň aprel aýynyň 15-ne Matematika dersi boýunça geçirilen bäsleşik



     Nurjaýew Ýazjuma                                 2-nji ýyl talyp              I orun

     Halnazarow Toýly                                 1-nji ýyl talyp      I orun

     Ýakubowa Aýşat                                         3-nji ýyl talyp      I orun

     Babageldiýewa Aýnabat                                 2-nji ýyl talyp     II orun



Türkmen döwlet maliýe institutynyň gurnamagynda 2022-nji ýylyň aprel aýynyň 20-ne Intellektual eýeçilik boýunça iňlis dilinde geçirilen internet bäsleşigi

Seýdow Serdar 3-nji ýyl talyp I orun

Hudaýberdiýew Ýaran 1-nji ýyl talyp II orun


Türkmen oba hojalyk institutynyň gurnamagynda Inžener grafikasy boýunça 2022-nji ýylyň aprel aýynyň 21-22-i aralygynda geçirilen 4-nji Açyk internet grafika olimpiadasy

Mommadow Sapargeldi 3-nji ýyl talyp I orun

Porsyýew Gadyr 4-nji ýyl talyp II orun

Orazlyýew Eziz 3-nji ýyl talyp III orun


Türkmen oba hojalyk institutynyň gurnamagynda Kompýuter grafikasy boýunça 2022-nji ýylyň aprel aýynyň 21-22-i aralygynda geçirilen 4-nji Açyk internet grafika olimpiadasy

Porsyýew Gadyr                 4-nji ýyl talyp            II orun

Kerwenmuhammedow Ahmetmuhammet       3-nji ýyl talyp       II orun


Halkara Ynsanperwer ylymlary we ösüş uniwersitetiniň  gurnamagynda 2022-nji ýylyň aprel aýynyň 27-30-y aralygynda geçirilen Açyk Halkara Matematika olimpiadasy

Nurjaýew Ýazjuma 2-nji ýyl talyp II orun


Ýagşygeldi Kakaýew adyndaky Halkara nebit we gaz uniwersitetiniň  gurnamagynda 2022-nji ýylyň maý aýynyň 4-ne geçirilen Himiýa dersi boýunça halkara internet olimpiadasy

Çaryýewa Şemşat 1-nji ýyl talyp II orun

Şatlykow Rozybaý 2-nji ýyl talyp I orun

Weliýewa Oguljeren 3-nji ýyl talyp I orun

Rehimkulyýewa Mähri 4-nji ýyl talyp III orun



Türkmenistanyň döwlet energetika institutynyň gurnamagynda 2022-nji ýylyň maý aýynyň 10-14-i aralygynda Nazary mehanika dersi boýunça geçirilen I Açyk halkara internet olimpiadasy

Kakageldiýew Daýanç         3-nji ýyl talyp II orun

Jumagulyýew Pygamberguly 4-nji ýyl talyp II orun


Myrat Garryýew adyndaky Türkmenistanyň Döwlet lukmançylyk uniwersitetiniň gurnamagynda Iňlis dili dersi boýunça 2022-nji ýylyň maý aýynyň 12-ne geçirilen onlaýn ders bäsleşigi

Berdiýewa Gurbanjemal 3-nji ýyl talyp III orun


Türkmen Döwlet medeniýet merkeziniň Döwlet muzeýiniň gurnamagynda 2022-nji ýylyň maý aýynyň 16-na geçirilen Ekologiýa boýunça bäsleşik

Gulladyýew Ýusup 3-nji ýyl talyp Bäsleşigiň ýeňijisi

Çerkezow Allanazar 3-nji ýyl talyp Bäsleşigiň ýeňijisi

Döwletmämmet Azady adyndaky Türkmen milli dünýä dilleri institutynyň gurnamagynda 2022-nji ýylyň maý aýynyň 17-sine “Iňlis dili” dersi boýunça geçirilen I halkara internet olimpiadasy

Hudaýberdiýew Ýaran 1-nji ýyl talyp I orun

Rejepowa Gurbansoltan 2-nji ýyl talyp I orun

Seýdow Serdar 3-nji ýyl talyp II orun

Bekmuradowa Aýgül 3-nji ýyl talyp II orun

Meredow Kerim 1-nji ýyl talyp II orun

Yslamberdiýewa Aýbölek 4-nji ýyl talyp III orun

Atakişiýew Mübärek 2-nji ýyl talyp III orun

Bäşimow Baýrammyrat 2-nji ýyl talyp III orun

Berdiýewa Gurbanjemal 3-nji ýyl talyp III orun

Şamyýew Merdan 4-nji ýyl talyp III orun

Babaýew Kuwwat 2-nji ýyl talyp III orun

Orunowa Dilfuza    3-nji ýyl talyp III orun


Türkmen döwlet binagärlik – gurluşyk institutynyň gurnamagynda 2022-nji ýylyň maý aýynyň 20-sine geçirilen “Materiallaryň garşylygy” dersi boýunça Halkara açyk internet olimpiadasy

Tukatow Ahmet           2-nji ýyl talyp I orun

Myratmuhammedow Begmyrat 3-nji ýyl talyp II orun

Mämmedow Polat          1-nji ýyl talyp III orun

Ýazmuhammedowa Gülnabat 1-nji ýyl talyp III orun


Türkmen döwlet ykdysadyýet we dolandyryş institutynyň gurnamagynda 2022-nji ýylyň maý aýynyň 20-sine geçirilen “Sanly ykdysadyýet” boýunça onlaýn ders bäsleşigi

Jumakulyýew Agajan 4-nji ýyl talyp III orun


Magtymguly adyndaky Türkmen döwlet uniwersitetiniň gurnamagynda 2022-nji ýylyň maý aýynyň 21-ine geçirilen Biologiýa boýunça onlaýn ders bäsleşigi

Gulladyýew Ýusup 3-nji ýyl talyp III orun

Nurnepesowa Bägül 2-nji ýyl talyp III orun


Türkmen döwlet ykdysadyýet we dolandyryş institutynyň gurnamagynda 2022-nji ýylyň maý aýynyň 28-ne geçirilen “Matematika” boýunça onlaýn ders bäsleşigi

Mämmedow Polat 1-nji ýyl talyp III orun


S.A.Nyýazow adyndaky Türkmen oba hojalyk uniwersitetiniň gurnamagynda 2022-nji ýylyň iýun aýynyň 7-sine “Maşynlaryň detallary we konstruirlemegiň esaslary” dersi boýunça geçirilen internet olimpiadasy

Myratmuhammedow Begmyrat        3-nji ýyl talyp I orun

Kakageldiýew Daýanç               3-nji ýyl talyp II orun

Kerwenmuhammedow Ahmetmuhammet      3-nji ýyl talyp    III orun

Porsyýew Gadyr        4-nji ýyl talyp III orun

Gazak-nemes uniwersitetiniň gurnamagynda talyplaryň arasynda iýun aýynyň 13-14-i aralygynda geçirilen “Durnukly ösüşiň maksatlary” atly halkara bäsleşiginiň ýurt tapgyry


Hudaýberdiýew Ýaran 1-nji ýyl talyp I orun

Guwanjow Nurgeldi 4-nji ýyl talyp II orun





                        





                        









Paýlaş

Makalalar

Myrat Garryýew adyndaky Türkmenistanyň Döwlet lukmançylyk uniwersitetiniň gurnamagynda 2022- [...]

Salgymyz:

Aşgabat ş., 2009 (Görogly) köçe 143-nji jaý
143, 2009 (Gorogly) Street, Ashgabat
г.Ашхабад, ул. 2009 (Гёроглы), 143

Telefon belgiler:
+993 (12) 34 26 52