Biziň üstünliklerimiz

4785

Döwlet ders bäsleşikleriniň ýeňijileri


         

       

        

         

        

        

       

        

       

        

         

      

    



HALKARA DEREJESINDE GEÇIRILEN OLIMPIADALARDA UNIWERSITETIMIZIŇ TALYPLARYNYŇ GAZANAN ÜSTÜNLIKLERI


2023-2024-nji okuw ýylynyň I ýarymýyllygy


2023-nji ýylyň 9-13-nji noýabry aralygynda Polşa Respulikasynyň Katowiçe şäherinde uniwersitetleriň talyplarynyň arasynda geçirilen Halkara Toparlaýyn Matematika (International Student Team Competition in Mathematics, ISTCiM-2023) olimpiadasy
Hudaýberdiýew Ýaran 3-nji ýyl  II orun
Nurjaýew Ýazjuma         4-nji ýyl  II orun
Kakageldiýew Daýanç 5-nji ýyl  III orun

Magtymguly adyndaky Türkmen döwlet uniwersitetiniň gurnamagynda 2023-nji ýylyň noýabr aýynyň 14-17-si aralygynda geçirilen himiýa boýunça II Halkara internet olimpiadasy
A dereje
Derýageldiýewa Zyba 1-nji ýyl  III orun
Setdarowa Gülşat 1-nji ýyl  III orun
Gulladyýew Ýusup          5-nji ýyl  III orun
B dereje
Şatlykow Rozybaý 4-nji ýyl  I orun
Guljarowa Çynar 3-nji ýyl  I orun
Agabazarowa Aýparça 2-nji ýyl  I orun
Akmyradowa Aýnur         4-nji ýyl  II orun
Saparowa Ogulşat 2-nji ýyl  II orun
Şatlykow Bereket 3-nji ýyl  III orun
Myratgeldiýewa Ýazgül 5-nji ýyl  III orun
Batyrow Kadyr         4-nji ýyl  III orun
2023-nji ýylyň noýabr aýynyň 21-24-i aralygynda Russiýanyň ýokary okuw mekdepleriniň talyplarynyň arasynda Nazary mehanika dersinden geçirilen olimpiadasy (ВСО)
Kakageldiýew Daýanç 5-nji ýyl  III orun

S.A.Nyýazow adyndaky Türkmen oba hojalyk uniwersitetiniň gurnamagynda 2023-nji ýylyň dekabr aýynyň 5-ne geçirilen II Açyk Halkara internet ekologiýa olimpiadasy
Çerkezow Allanazar         5-nji ýyl  I orun
Hallyýew Orazgeldi         3-nji ýyl  I orun
Paýzullaýewa Aýnur         5-nji ýyl  II orun
Guljarowa Çynar 3-nji ýyl  II orun
Arazow Rejepbaý 1-nji ýyl  II orun
Gurbanow Akmyrat         2-nji ýyl  II orun
Gulladyýew Ýusup         5-nji ýyl  II orun
Nurnepesowa Bägül         4-nji ýyl  III orun
Ýazlyýew Ysmaýyl         5-nji ýyl  III orun
Türkmen oba hojalyk institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň dekabr aýynyň 6-na geçirilen Inžener we kompýuter grafikasy boýunça II Halkara internet bäsleşigi
Kerwenmuhammedow                 5-nji ýyl          II orun
      Ahmetmuhammet
Babaýew Mergen 5-nji ýyl  II orun
Abdyllaýew Çarydurdy 5-nji ýyl  II orun
Ataýew Çarymyrat         1-nji ýyl  II orun
Sähedowa Aýgül 2-nji ýyl  III orun
Myrat Garryýew adyndaky Türkmenistanyň Döwlet lukmançylyk uniwersitetiniň gurnamagynda  2023-nji ýylyň dekabr aýynyň 6-na geçirilen Biologiýa boýunça II Halkara internet olimpiadasy
Gulladyýew Ýusup         5-nji ýyl  II orun

Döwletmämmet Azady adyndaky Türkmen milli dünýä dilleri institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň dekabr aýynyň 7-ne geçirilen Rus dili boýunça halkara internet olimpiadasy

Kuwwatnyýazowa Humaý         1-nji ýyl  II orun
Döwletow Dawut 1-nji ýyl  II orun
Mametkulyýew Han         5-nji ýyl  II orun
Baltayew Babamyrat         4-nji ýyl  III orun
Atabaýew Ylýasa 4-nji ýyl  III orun
Meredow Kerim         3-nji ýyl  III orun
Hudaýberdiyew Ýaran 3-nji ýyl  III orun

Seýitnazar Seýdi adyndaky Türkmen döwlet mugallymçylyk institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň dekabr aýynyň 7-8-ne geçirilen III Açyk halkara fizika internet olimpiadasy
Hümmedow Muhammetoraz 2-nji ýyl  II orun
Hommadowa Aýna         2-nji ýyl  II orun
Aýnazarow Ýunus 3-nji ýyl  II orun
Mämmedowa Aýgül         3-nji ýyl  II orun
Akmyradowa Ýazbegenç         4-nji ýyl  II orun


2022-2023-nji okuw ýylynyň II ýarymýyllygy

2023-nji ýylyň 7-12-nji marty aralygynda Demirgazyk Makedoniýa Respublikasynyň Struga şäherinde Günorta-Gündogar ýewropa döwletleriniň  uniwersitetleriň talyplarynyň arasynda geçirilýän 17-nji Halkara Matematika olimpiadasy (South Eastern European Mathematical Olympiad for University Students, SEEMOUS-2023)
Gurbanow Umyt 2-nji ýyl III orun
Hojamgulyýew Sapa         2-nji ýyl III orun

Türkmen döwlet binagärlik-gurluşyk institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň mart aýynyň 
15-ne geçirilen Materiallaryň garşylygy dersinden II halkara Açyk internet olimpiadasy
Myratmuhammedow Begmyrat 5-nji ýyl I orun
Kakageldiýew Muhammetmyrat 4-nji ýyl I orun
Tukatow Ahmet         4-nji ýyl II orun
Mämmedow Polat 3-nji ýyl II orun
Ýazmuhammedowa Gülnabat 3-nji ýyl III orun
Hudaýberdiýew Ýaran 3-nji ýyl III orun
Kakageldiýew Daýanç 5-nji ýyl III orun

Türkmenistanyň Döwlet energetika institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň 27-28-nji marty aralygynda geçirilen Nazary mehanika dersi boýunça II Açyk halkara internet olimpiadasy
Ýazmuhammedowa Gülnabat 3-nji ýyl III orun
Akmyradowa Ýazbegenç         4-nji ýyl III orun
Tukatow Ahmet         4-nji ýyl III orun
Kakageldiýew Muhammetmyrat 4-nji ýyl III orun
Kakageldiýew Daýanç 5-nji ýyl III orun
Ýazlyýew Ysmaýyl         5-nji ýyl III orun
Russiýa Federasiýasynyň Ýoşkar-Ola şäheriniň  Wolga döwlet tehnologiýlar uniwersitetiniň gurnamagynda Halkara Açyk Internet olimpiadasy
Fizika dersinden 25.03.2023
Kakageldiýew Daýanç 5-nji ýyl Kümüş
Hudaýberdiýew Ýaran 3-nji ýyl Kümüş
Mämmedowa Aýgül         3-nji ýyl Bürünç
Gulbaýew Arslan 2-nji ýyl Bürünç
Himiýa dersinden 25.03.2023
Weliýewa Oguljeren         5-nji ýyl Kümüş
Informatika dersinden 08.04.2023
Baltaýew Babamyrat         4-nji ýyl Bürünç
Esenowa Aknur         3-nji ýyl Kümüş
Ýusupjanowa Laçyn  2-nji ýyl Kümüş
Hudaýberdiýew Ýaran 3-nji ýyl Bürünç
Materiallaryň garşylygy dersinden 08.04.2023
Myratmuhammedow Begmyrat 5-nji ýyl Altyn
Döwletmämmet Azady adyndaky Türkmen milli dünýä diller institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň 12-13-nji apreli aralygynda geçirilen Iňlis dili dersinden II Halkara Internet olimpiadasy
Hudaýberdiýew Ýaran 3-nji ýyl I orun
Orazgeldiýewa Jahan 3-nji ýyl I orun
Rejepowa Gurbansoltan 4-nji ýyl I orun
Seýidow Serdar         5-nji ýyl I orun
Atakişiýew Mübärek         4-nji ýyl II orun
Berdiýewa Gurbanjemal 5-nji ýyl II orun
Meredow Kerim         3-nji ýyl II orun
Syraçmuhammedowa Orazjemal 3-nji ýyl II orun
Ýusupjanowa Laçyn         2-nji ýyl II orun
      Baltaýew Babamyrat         4-nji ýyl Höweslendiriji
Ýagşygeldi Kakaýew adyndaky Halkara nebit we gaz uniwersitetiniň guramagynda 2023-nji ýylyň aprel aýynyň 19-na geçirilen I Halkara açyk informatika internet olimpiadasy
Jumagulyýew Agajan     Uçurum 2023ý III orun
Esenowa Aknur         3-nji ýyl III orun
2023-nji ýylyň 21-24-nji aprelinde Russiýa Federasiýasynyň Moskwa şäherinde ýaşlaryň arasynda geçirilen suw boýunça Açyk bäsleşigi
Hudaýberdiýew Ýaran 3-nji ýyl I orun
Halkara ynsanperwer ylymlary we ösüş uniwersitetiniň guramagynda 2023-nji ýylyň aprel aýynyň 23-28-i aralygynda geçirilen III Açyk Halkara matematika olimpiadasy
Nurjaýew Ýazjuma         4-nji ýyl III orun
Türkmenistanyň inžener-tehniki we ulag kommunikasiýalary institutynyň gurnamagynda 
2023-nji ýylyň maý aýynyň 19-na geçirilen Çyzuwly geometriýa we inžener grafikasy dersi boýunça Halkara Açyk internet olimpiadasy
Mommadow Sapargeldi 5-nji ýyl I orun
Gaýypow Jumamyrat 4-nji ýyl I orun
Setdarow Begenç 2-nji ýyl II orun
Ýazlyýew Ysmaýyl         5-nji ýyl II orun
Kerwenmuhammedow                 5-nji ýyl         III orun
      Ahmetmuhammet
Abdyllaýew Çarydurdy 4-nji ýyl III orun



ÝURDUMYZYŇ ÝOKARY OKUW MEKDEPLERINIŇ ARASYNDA GEÇIRILEN ONLAÝN DERS BÄSLEŞIKLERINDE UNIWERSITETIMIZIŇ TALYPLARYNYŇ GAZANAN ÜSTÜNLIKLERI


2022-2023-nji okuw ýylynyň II ýarymýyllygy


Türkmen döwlet binagärlik-gurluşyk institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň fewral aýynyň 17-ne geçirilen Kompýuter-grafikasy okuw dersinden ders bäsleşigi
Kerwenmuhammedow Ahmetmuhammet  5-nji ýyl  I
Babaýew Mergen                 5-nji ýyl II
Abdyllaýew Çarydurdy                 4-nji ýyl III
Türkmen oba hojalyk institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň fewral aýynyň 22-ne geçirilen Geodeziýa boýunça II internet ders bäsleşigi
Rahmanow Hydyr                 4-nji ýyl III
Türkmen oba hojalyk institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň fewral aýynyň 23-ne geçirilen Genetika boýunça I internet ders bäsleşigi
Gulladyýew Ýusup                         5-nji ýyl III
Türkmen döwlet binagärlik-gurluşyk institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň fewral aýynyň 24-ne geçirilen Himiýa dersinden ders bäsleşigi
Şatlykow Rozybaý                 4-nji ýyl III
Myrat Garryýew adyndaky Türkmenistanyň Döwlet Lukmançylyk uniwersitetiniň gurnamagynda 2023-nji ýylyň mart aýynyň 
16-na geçirilen Häzirki zaman kompýuter tehnologiýalar dersinden açyk internet olimpiadasy 
Baltaýew Babamyrat                         4-nji ýyl II
Jumakulyýew Agajan                         Uçurym 2023ý III
Myrat Garryýew adyndaky Türkmenistanyň Döwlet Lukmançylyk uniwersitetiniň gurnamagynda 2023-nji ýylyň mart aýynyň 
17-ne geçirilen Himiýa dersinden açyk internet olimpiadasy 
Şatlykow Rozybaý                 4-nji ýyl I
Weliýewa Oguljeren                         5-nji ýyl II
Çaryýewa Şemşat                 3-nji ýyl III
Türkmen döwlet binagärlik-gurluşyk institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň mart aýynyň 
17-ne geçirilen Nazary mehanika dersinden ders bäsleşigi
Akmyradowa Ýazbegenç                         4-nji ýyl II
Kakageldiýew Daýanç                 5-nji ýyl III
Gulbaýew Arslan                 2-nji ýyl III
Magtymguly adyndaky Türkmen döwlet uniwersitetiniň gurnamagynda 2023-nji ýylyň mart aýynyň 18-ne geçirilen “Arkadag Serdarly bagtyýar ýaşlar” ýyly mynasybetli biologiýa boýunça onlaýn ders bäsleşigi 
Gulladyýew Ýusup                         5-nji ýyl III
Döwletmämmet Azady adyndaky Türkmen milli dünýä diller institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň aprel aýynyň 7-ne geçirilen “Dil baýlygy-il baýlygy” atly rus dili boýunça II bäsleşigi
Mälikberdiýew Begenç                 5-nji ýyl II
Magtymguly adyndaky Türkmen döwlet uniwersitetiniň gurnamagynda 2023-nji ýylyň aprel aýynyň 11-ne geçirilen “Arkadag Serdarly bagtyýar ýaşlar” ýyly mynasybetli iňlis dili boýunça “Check Your Vocabulary and Spelling” atly online ders bäsleşigi
Rejepowa Gurbansoltan                 4-nji ýyl I
Berdiýewa Gurbanjemal                 5-nji ýyl III
Seýidow Serdar                         5-nji ýyl III
Türkmen oba hojalyk institutynyň guramagynda 2023-nji ýylyň aprel aýynyň 26-na geçirilen Inžener we kompýuter grafikasy boýunça V internet ders bäsleşigi 
Inžener grafikasy
Mommadow Sapargeldi                 5-nji ýyl I
Babaýew Mergen                 5-nji ýyl II
Abdyllaýew Çarydurdy                 4-nji ýyl III
Türkmen oba hojalyk institutynyň guramagynda 2023-nji ýylyň aprel aýynyň 27-ne geçirilen Inžener we kompýuter grafikasy boýunça V internet ders bäsleşigi
Kompýuter grafikasy
Kerwenmuhammedow Ahmetmuhammet         5-nji ýyl I
Sähedowa Aýgül                 2-nji ýyl III
Mommadow Sapargeldi                 5-nji ýyl III
Babaýew Mergen                 5-nji ýyl III

Türkmen oba hojalyk institutynyň guramagynda 2023-nji ýylyň aprel aýynyň 28-ne geçirilen “Elektronika we awtomatika” boýunça I internet ders bäsleşigi 
Myratmuhammedow Begmyrat                   5-nji ýyl III
Kakageldiýew Daýanç                5-nji ýyl III
S.A.Nyýazow adyndaky Türkmen oba hojalyk uniwersitetiniň gurnamagynda 2023-nji ýylyň aprel aýynyň 25-ne geçirilen “Maşynlaryň detallary we konstruirlemegiň esaslary” dersinden internet olimpiadasy
Kakageldiýew Daýanç                5-nji ýyl I
Myratmuhammedow Begmyrat                5-nji ýyl II
Kerwenmuhammedow Ahmetmuhammet        5-nji ýyl II
Kakageldiýew Muhammetmyrat                4-nji ýyl III
Toparlaýyn
Kakageldiýew Daýanç                5-nji ýyl I
Myratmuhammedow Begmyrat                5-nji ýyl I
Kerwenmuhammedow Ahmetmuhammet        5-nji ýyl I
Türkmenistanyň inžener-tehniki we ulag kommunikasiýalary institutynyň guramagynda 2023-nji ýylyň aprel aýynyň 28-ne geçirilen Logistika dersi boýunça internet bäsleşigi
Akmyradowa Aýnur                        4-nji ýyl II
Myratgeldiýewa Ýazgül                5-nji ýyl III
Türkmen döwlet maliýe institutynyň guramagynda 2023-nji ýylyň maý aýýynyň 5-ne geçirilen Ykdysadyýet boýunça geçirilen IV internet bäsleşigi
Akmyradowa Aýnur                        3-nji ýyl III
Rejepowa Nurgözel                        3-nji ýyl III
Şatlykow Bereket                1-nji ýyl III



Türkmenistanyň Daşary işler ministrliginiň Halkara gatnaşyklary institutynyň Türkmenistanyň diplomatiýasynyň möhüm ugurlary boýunça okuw merkeziniň guramagynda 2023-nji ýylyň maý aýynyň 10-na “Türkmenistanyň diplomatiýasynyň energetika, ulag we suw ugurlary” boýunça geçirilen internet olimpiadasy
Saparowa Ogulşat                2-nji ýyl III
Sakçyýew Nury                        3-nji ýyl III
Batyrow Kadyr                        4-nji ýyl III
Džumakulow Jora                4-nji ýyl III
“Arkadag Serdarly bagtyýar ýaşlar” ýyly mynasybetli Magtymguly adyndaky Türkmen döwlet uniwersitetiniň guramagynda 2023-nji ýylyň maý aýynyň 10-na geçirilen  “Sage of Turkmen Magtymguly Pyragy” atly iňlis dilinde online sowalnama bäsleşigi
Berdiýewa Gurbanjemal               5-nji ýyl II
Syraçmuhammedowa Orazjemal               3-nji ýyl III
Türkmenistanyň Döwlet energetika institutynyň guramagynda 2023-nji ýylyň maý aýynyň 10-na geçirilen Türkmenistanyň taryhy dersi boýunça geçirilen onlaýn bäsleşigi
Džumakulow Jora               4-nji ýyl I
Abdulow Döwletmämmet                       2-nji ýyl II
Batyrow Kadyr                       4-nji ýyl III
Päliwanow Kuwwatmyrat                       4-nji ýyl III
Hamedowa Amangül                       4-nji ýyl III
Türkmenistanyň Döwlet energetika institutynyň guramagynda 2023-nji ýylyň maý aýynyň 11-ne geçirilen Türkmenistanyň kanunçylygynyň esaslary dersi boýunça geçirilen onlaýn bäsleşigi
Batyrow Kadyr                       4-nji ýyl III

Türkmenistanyň Döwlet energetika institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň maý aýynyň 23-ne geçirilen Buhgalterçilik hasaba alnyşy boýunça internet bäsleşigi
Hydyrow Rüstem               4-nji ýyl III
Türkmen döwlet binagärlik-gurluşyk institutynyň gurnamgynda 2023-nji ýylyň iýun aýynyň 2-ne geçirilen  “Arkadag Serdarly bagtyýar ýaşlar ýyly” atly iňlis dilinde düzme bäsleşigi
Hudaýberdiýew Ýaran               3-nji ýyl I
Orazgeldiýewa Jahan               3-nji ýyl II
Syraçmuhammedowa Orazjemal               3-nji ýyl II
Türkmen döwlet ykdysadyýet we dolandyryş institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň iýun aýynyň 10-na geçirilen Ylymlar güni mynasybetli  “YLYMLY-BILIMLI ÝAŞLAR-DÖWLET BERKARARLYGYNYŇ BINÝADY” atly iňlis dilinde onlaýn ders bäsleşigi
Hudaýberdiýew Ýaran               3-nji ýyl III
Rejepowa Gurbansoltan               4-nji ýyl III
Berdiýewa Gurbanjemal               5-nji ýyl III
Seýidow Serdar                       5-nji ýyl III
Syraçmuhammedowa Orazjemal               3-nji ýyl III
Türkmenistanyň inžener-tehniki we ulag kommunikasiýalary institutynyň gurnamagynda 
2023-nji ýylyň iýun aýynyň 23-ne geçirilen “ARKADAG şäheriniň ikinji tapgyrynyň gurluşygyna hödürlenjek medeni dynç alyş toplumy” atly Hakaton bäsleşigi



2023-2024-nji okuw ýylynyň I ýarymýyllygy
Türkmen döwlet binagärlik-gurluşyk institutynyň guramagynda 2023-nji ýylyň sentýabr aýynyň 19-20-si 
aralygynda geçirilen Kompýuter grafikasy we elektrotehnika derslerinden ders bäsleşigi
Kompýuter grafikasy dersi
Babaýew Mergen                 5-nji ýyl II
Kerwenmuhammedow Ahmetmuhammet         5-nji ýyl II
Abdyllaýew Çarydurdy                 4-nji ýyl III
Elektrotehnika dersi
Tukatow Ahmet                         4-nji ýyl III
Kakageldiýew Muhammetmyrat                 4-nji ýyl III
S.A.Nyýazow adyndaky Türkmen oba hojalyk uniwersitetiniň guramagynda 2023-nji ýylyň 
19-23-nji sentýabr aralygynda geçirilen Matematika, Fizika, Informatika, Materillaryň garşylygy, Inžener grafikasy derslerinden ders bäsleşigi
Matematika dersi
Nurjaýew Ýazjuma                         4-nji ýyl II
Ýakubowa Aýşat                 5-nji ýyl III
Fizika dersi
Mämmedowa Aýgül                         3-nji ýyl II
Hümmedow Muhammetoraz                 2-nji ýyl II
Hommadowa Aýna                         2-nji ýyl III
Informatika dersi
Baltaýew Babamyrat                         4-nji ýyl I
Annamow Bazar                 1-nji ýyl II
Altyýew Anwar                         2-nji ýyl III
Ýusupjanowa Laçyn                         2-nji ýyl III
Esenowa Aknur                         3-nji ýyl III


Materiallaryň garşylygy dersi
Kakageldiýew Muhammetmyrat                4-nji ýyl I
Myratmuhammedow Begmyrat                5-nji ýyl I
Tukatow Ahmet                        4-nji ýyl II
Ýazmuhammedowa Gülnabat                3-nji ýyl III
Mämmedow Polat                3-nji ýyl III
Inžener grafikasy dersi
Mommadow Sapargeldi                5-nji ýyl I
Annaýew Anna                        3-nji ýyl II
Gaýypow Jumamyrat                4-nji ýyl II
Abdyllaýew Çarydurdy                4-nji ýyl III
Çaryýew Hojamyrat                        2-nji ýyl III
Türkmen döwlet ykdysadyýet we dolandyryş institutynyň guramagynda  2023-nji ýylyň 29-njy sentýabrynda geçirilen  
“Sanly ykdysadyýet” boýunça onlaýn ders bäsleşigi
Myratgeldiýewa Ýazgül               5-nji ýyl I
Akmyradowa Aýnur                       4-nji ýyl II
Döwletmämmet Azady adyndaky Türkmen milli dünýä dilleri institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň 18-nji oktýabrynda geçirilen “Berkarar döwletiň bagtyýar ýaşlary” atly düzme bäsleşigi
Rejepowa Gurbansoltan              4-nji ýyl II 
Atabaýew Ylýas              4-nji ýyl III



Myrat Garryýew adyndaky Türkmenistanyň Döwlet lukmançylyk uniwersitetiniň gurnamagynda 2023-nji ýylyň oktýabr aýynyň 23-ne geçirilen “Ekologiýa we daşky gurşawy goramak” dersi boýunça açyk internet olimpiadasy
Arazow Rejepbaý     1-nji ýyl I
Hallyýew Orazgeldi             3-nji ýyl I
Çerkezow Allanazar             5-nji ýyl III
Türkmen döwlet maliýe institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň oktýabr aýynyň 25-ne geçirilen “Ykdysadyýet” boýunça V internet bäsleşigi
Şatlykow Bereket     3-nji ýyl I
Akmyradowa Aýnur             4-nji ýyl II
Myratgeldiýewa Ýazgül     5-nji ýyl III
Türkmen döwlet ykdysadyýet we dolandyryş institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň oktýabr aýynyň 27-ne geçirilen “Bank işi” boýunça onlaýn ders bäsleşigi
Akmyradowa Aýnur             4-nji ýyl II
Şatlykow Bereket             3-nji ýyl III
Türkmen oba hojalyk institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň noýabr aýynyň 1-ne geçirilen “Nazary mehanika” dersi boýunça III Açyk internet olimpiadasy 
Saparow Didar             1-nji ýyl I
Sähetmyradowa Aýşirin     1-nji ýyl II
Mämmedow Polat     3-nji ýyl II
Dinmuhammedow Maksat     1-nji ýyl III
Ýazmuhammedowa Gülnabat     3-nji ýyl III
Türkmenistanyň Inžener-tehniki we ulag kommunikasiýalary institutynyň gurnamagynda 
2023-nji ýylyň noýabr aýynyň 4-ne geçirilen “Çyzuwly geometriýa we inžener grafikasy” dersi boýunça Açyk olimpiadasy
Mommadow Sapargeldi             5-nji ýyl I
Çaryýew Hojamyrat             2-nji ýyl II
Gaýypow Jumamyrat             4-nji ýyl II
Annaýew Anna                     3-nji ýyl III
Halkara ynsanperwer ylymlary we ösüş uniwersitetiniň gurnamagynda
2023-nji ýylyň noýabr aýynyň 20-25 aralygynda geçirilen “Häzirki zaman türkmen jemgyýeti”, “Ykdysadyýet”, “Filosofiýa”, “Taýýarlygyň ugry boýunça iňlis dili”, “Hytaý dili”, we “Italiýan dili” dersleri boýunça 4-nji açyk olimpiadasy

Ykdysadyýet dersi
Baltaýew Babamyrat                    4-nji ýyl I
Altyýew Anwar            2-nji ýyl II
Berdiýewa Gurbanjemal            5-nji ýyl II
Saparow Mälik                    3-nji ýyl II
Ýusupjanowa Laçyn                    2-nji ýyl II
Hudaýberdiýew Ýaran            3-nji ýyl II
Rejepowa Gurbansoltan            3-nji ýyl II
Sakçyýew Nury                    3-nji ýyl II
Akmyradowa Aýnur            4-nji ýyl II
Meredow Kerim                    3-nji ýyl III
Saparowa Ogulşat            2-nji ýyl III
Döwletgeldiýewa Narhal            2-nji ýyl III
Şatlykow Bereket            2-nji ýyl III
Geldimyradow Orazmyrat                    3-nji ýyl III
Taýýarlygyň ugry boýunça iňlis dili dersi
Economics and Management
Meredow Kerim            3-nji ýyl I
Akmyradowa Aýnur            4-nji ýyl I
Şatlykow Bereket    2-nji ýyl II
Mämmetgulyýewa Mähri            1-nji ýyl II
Serdarowa Aziza    2-nji ýyl III
Myratgeldiýewa Ýazgül    5-nji ýyl III


Humanitarian
Çaryýew Alynazar    2-nji ýyl I
Meredow Kerim            3-nji ýyl I
Hudaýberdiýew Ýaran    3-nji ýyl I
Rejepowa Gurbansoltan    3-nji ýyl I
Berdiýewa Gurbanjemal    5-nji ýyl I
Orunowa Dilfuza    5-nji ýyl II
Syraçmuhammedowa Orazjemal    3-nji ýyl III
Mämmetgulyýewa Mähri            1-nji ýyl III
Urazowa Näzik            1-nji ýyl III
Technical and technology
Döwletow Dawut    1-nji ýyl II
Orunowa Dilfuza    5-nji ýyl III
Rejepowa Gurbansoltan    3-nji ýyl III
Mamedkulyýew Han            5-nji ýyl III
Babaýew Kuwwat    4-nji ýyl III
Myratmuhammedow Begmyrat            5-nji ýyl III
Berdiýewa Gurbanjemal    5-nji ýyl III
Meredow Kerim            3-nji ýyl III



Hytaý dili dersi
A dereje
Meredow Kerim          3-nji ýyl II
Baltaýew Babamyrat          4-nji ýyl III
B dereje
Rejepowa Gurbansoltan   3-nji ýyl II
Hudaýberdiýew Ýaran   3-nji ýyl II
Meredow Kerim           3-nji ýyl III
Baltaýew Babamyrat           4-nji ýyl III
Syraçmuhammedowa Orazjemal   3-nji ýyl III
Italiýan dili dersi
A dereje
Meredow Kerim           3-nji ýyl I
Myratgeldiýewa Ýazgül   5-nji ýyl II
Akmyradowa Aýnur           4-nji ýyl II
Ýusupjanowa Laçyn           2-nji ýyl III
Orunowa Dilfuza   5-nji ýyl III
B dereje
Hudaýberdiýew Ýaran  3-nji ýyl II
Mämmetgulyýewa Mähri          1-nji ýyl II
Akmyradowa Aýnur          4-nji ýyl III
Meredow Kerim          3-nji ýyl III

Häzirki zaman türkmen jemgyýeti dersi
Berdiýewa Gurbanjemal  5-nji ýyl I
Sakçyýew Nury          3-nji ýyl I
Altyýew Anwar          2-nji ýyl II
Orazgeldiýew Nurberdi  4-nji ýyl II
Baltaýew Babamyrat          4-nji ýyl II
Rejepowa Gurbansoltan  3-nji ýyl II
Seýidow Serdar          5-nji ýyl II
Hudaýberdiýew Ýaran  3-nji ýyl II
Çaryýew Alynazar  2-nji ýyl II
Päliwanow Kuwwatmyrat          4-nji ýyl II
Şatlykow Bereket  2-nji ýyl II
Saparowa Ogulşat  2-nji ýyl III
Džumakulow Jora  4-nji ýyl III
Orunowa Dilfuza  5-nji ýyl III
Akmyradowa Aýnur          4-nji ýyl III
Kakageldiýew Muhammetmyrat  4-nji ýyl III
Džepbarow Astanberdi  3-nji ýyl III
Serdarowa Aziza  2-nji ýyl III
Myratmuhammedow Begmyrat          5-nji ýyl III
Ýagşymyradowa Sahydursun  4-nji ýyl III
Filosofiýa dersi
Berdiýewa Gurbanjemal  5-nji ýyl I
Rejepowa Gurbansoltan  3-nji ýyl I
Mamedkulyýew Han          5-nji ýyl I
Meredow Kerim          3-nji ýyl I
Altyýew Anwar          2-nji ýyl I
Myratmuhammedow Begmyrat          5-nji ýyl I
Şatlykow Bereket  2-nji ýyl I
Batyrow Kadyr          4-nji ýyl I
Akmyradowa Aýnur          4-nji ýyl I
Džumakulow Jora  4-nji ýyl I
Seýidow Serdar          5-nji ýyl I
Çaryýew Alynazar  2-nji ýyl I
Hudaýberdiýew Ýaran  3-nji ýyl I
Orunowa Dilfuza  5-nji ýyl II
Ýusupjanowa Laçyn          2-nji ýyl II
Kakageldiýew Muhammetmyrat  4-nji ýyl II
Serdarowa Aziza  2-nji ýyl II
Päliwanow Kuwwatmyrat          4-nji ýyl II
Sakçyýew Nury          3-nji ýyl II
Orazgeldiýew Nurberdi  4-nji ýyl III
Ýagşymyradowa Sahydursun  4-nji ýyl III
Myratgeldiýewa Ýazgül  5-nji ýyl III
Saparowa Ogulşat  2-nji ýyl III



Seýitnazar Seýdi adyndaky Türkmen döwlet mugallymçylyk institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň noýabr aýynyň 22-ne geçirilen “Magtymguly sözlär tili türkmeniň” ady bilen türkmen dili dersinden internet olimpiadasy
Sakçyýew Nury          3-nji ýyl I
Džepbarow Astanberdi  3-nji ýyl III
Ýagşymyradowa Sahydursun  4-nji ýyl III

Türkmenistanyň Döwlet energetika institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň noýabr aýynyň 22-ne geçirilen “Türkmenistanyň taryhy” dersi boýunça internet bäsleşigi

Džumakulow Jora  4-nji ýyl I
Batyrow Kadyr          4-nji ýyl I
Päliwanow Kuwwatmyrat          4-nji ýyl III

Türkmenistanyň Döwlet energetika institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň noýabr aýynyň 23-ne geçirilen “Elektrik maşynlary” dersi boýunça internet bäsleşigi

Kakageldiýew Muhammetmyrat  4-nji ýyl I
Tukatow Ahmet          4-nji ýyl II
Myratmuhammedow Begmyrat          5-nji ýyl III

Türkmen Döwlet ykdysadyýet we dolandyryş institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň noýabr aýynyň 23-ne geçirilen “Jemgyýeti öwreniş ylymlary”, “Türkmenistanyň taryhy”, “Filosofiýa”, “Syýasaty öwreniş”, “Häzirki zaman türkmen jemgyýeti” boýunça onlaýn ders bäsleşigi

Päliwanow Kuwwatmyrat         4-nji ýyl III
Sakçyýew Nury         3-nji ýyl III

Türkmenistanyň döwlet energetika institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň noýabr aýynyň 
24-ne geçirilen “Statistika” dersi boýunça internet bäsleşigi

Myratgeldiýewa Ýazgül 5-nji ýyl III



Türkmen döwlet ykdysadyýet we dolandyryş institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň noýabr aýynyň 30-na geçirilen buhgalterçilik hasaba alnyşy we statistika ugry boýunça internet bäsleşigi
Şatlykow Bereket        3-nji ýyl II
Akmyradowa Aýnur        4-nji ýyl III
Türkmen döwlet ykdysadyýet we dolandyryş institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň dekabr aýynyň 1-na geçirilen Ykdysadyýet ugry boýunça internet bäsleşigi
Şatlykow Bereket        3-nji ýyl II
Akmyradowa Aýnur        4-nji ýyl III
Saparow Mälik                3-nji ýyl III
Myratgeldiýewa Ýazgül        5-nji ýyl III



Türkmen döwlet ykdysadyýet we dolandyryş institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň dekabr aýynyň 6-na geçirilen ykdysady howpsuzlyk ugry boýunça sanly ulgam arkaly (online) bäsleşigi
Şatlykow Bereket        3-nji ýyl I
Akmyradowa Aýnur        3-nji ýyl II
Türkmen döwlet ykdysadyýet we dolandyryş institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň dekabr aýynyň 20-ne geçirilen “Durnukly ösüşiň ykdysadyýeti” boýunça onlaýn ders bäsleşigi
Şatlykow Bereket        3-nji ýyl III
Akmyradowa Aýnur        4-nji ýyl III
Saparow Mälik                3-nji ýyl III
Myratgeldiýewa Ýazgül        5-nji ýyl III


ÝURDUMYZYŇ ÝOKARY OKUW MEKDEPLERINIŇ ARASYNDA GEÇIRILEN ONLAÝN DERS BÄSLEŞIKLERINDE            UNIWERSITETIMIZIŇ TALYPLARYNYŇ GAZANAN ÜSTÜNLIKLERI

       


       


        


        


       


       


       


       


       


       


      




 2022-2023-nji okuw ýylynyň I ýarymýyllygy

Türkmen oba hojalyk institutynyň gurnamagynda 2022-nji ýylyň oktýabr aýynyň 18-ne geçirilen 
Nazary mehanika dersi boýunça II Açyk internet olimpiadasy
Kakageldiýew Muhammetmyrat 3-nji ýyl I
Tukatow Ahmet         3-nji ýyl II

S.A.Nyýazow adyndaky Türkmen oba hojalyk uniwersitetiniň gurnamagynda 2022-nji ýylyň 
noýabr aýynyň 1-ne Materiallaryň garşylygy dersinden 
2-nji Açyk internet olimpiadasy
Myratmuhammedow Begmyrat         4-nji ýyl I
Kakageldiýew Muhammetmyrat 3-nji ýyl II
Tukatow Ahmet         3-nji ýyl II

Halkara ynsanperwer ylymlary we ösüş uniwersitetiniň gurnamagynda 2022-nji ýylyň 
noýabr aýynyň 14-19-y aralygynda 3-nji açyk olimpiadasy 
Häzirki zaman türkmen jemgyýeti dersi
Baltaýew Babamurat         3-nji ýyl II
Seýidow Serdar         4-nji ýyl II
Sakçyýew Nury         2-nji ýyl II
Jepbarow Astanberdi 2-nji ýyl II
Rejepowa Gurbansoltan         3-nji ýyl II
Berdiýewa Gurbanjemal         4-nji ýyl II
Atakişiýew Mübärek         3-nji ýyl II
Begenjowa Jeren         5-nji ýyl III
Seýitmyradowa Sülgün         5-nji ýyl III
Meredow Kerim         2-nji ýyl III
Päliwanow Kuwwatmyrat         3-nji ýyl III 
Batyrow Kadyr         3-nji ýyl III
Şyhyýew Jemşit 5-nji ýyl III
Babageldiýewa Aýna         5-nji ýyl III
Ykdysadyýet dersi
Akmyradowa Aýnur         3-nji ýyl III
Rejepowa Nurgözel         3-nji ýyl III
Myratgeldiýewa Ýazgül         4-nji ýyl III
Rejepowa Gurbansoltan         3-nji ýyl III
Durdyýew Söhbet         5-nji ýyl III
Berdiýewa Gurbanjemal         4-nji ýyl III
Filosofiýa dersi
Baltaýew Babamurat         3-nji ýyl I
Rejepowa Gurbansoltan         3-nji ýyl II
Džumakulow Jora         3-nji ýyl II
Meredow Kerim         2-nji ýyl II
Seýidow Serdar         4-nji ýyl II
Babageldiýewa Aýna         5-nji ýyl III
Berdiýewa Gurbanjemal         4-nji ýyl III
Ýagşymyradowa Sahydursun         3-nji ýyl III
Jepbarow Astanberdi 2-nji ýyl III
Potyýewa Nurgözel         3-nji ýyl III
Batyrow Kadyr         3-nji ýyl III
Sakçyýew Nury         2-nji ýyl III
Mämmedowa Suraý         3-nji ýyl III
Mehmangulyýew Sünnet         4-nji ýyl III
Taýýarlygyň ugry boýunça iňlis dili dersi
Baltaýew Babamurat         3-nji ýyl II
Orunowa Dilfuza         4-nji ýyl III
Atakişiýew Mübärek         3-nji ýyl III
Seýidow Serdar         4-nji ýyl III
Berdiýewa Gurbanjemal         4-nji ýyl III
Syraçmuhammedowa Orazjemal 2-nji ýyl III
Hytaý dili dersi
Ýusupjanowa Laçyn         1-nji ýyl II
Seýidow Serdar         4-nji ýyl III
Hudaýberdiýew Ýaran         2-nji ýyl III
Italiýan dili dersi
Rejepowa Gurbansoltan         3-nji ýyl I
Seýidow Serdar         4-nji ýyl I
Hudaýberdiýew Ýaran         2-nji ýyl I
Meredow Kerim         2-nji ýyl III 
Baltaýew Babamurat         3-nji ýyl III



Türkmen döwlet binagärlik-gurluşyk institutynyň gurnamagynda 2022-nji ýylyň 
noýabr aýynyň 16-na Kompýuter grafikasy dersi boýunça 
III Açyk internet olimpiadasy
Porsyýew Gadyr         5-nji ýyl I
Babaýew Mergen         4-nji ýyl II
Sähedowa Aýgül         1-nji ýyl II
Abdyllaýew Çarydurdy         3-nji ýyl III
Kerwenmuhammedow                         4-nji ýyl         III
      Ahmetmuhammet

Türkmen döwlet binagärlik-gurluşyk institutynyň gurnamagynda 2022-nji ýylyň 
noýabr aýynyň 17-ne Himiýa dersi boýunça 
III Açyk internet olimpiadasy
Şatlykow Rozybaý        3-nji ýyl I
Weliýewa Oguljeren                4-nji ýyl I
Rehimkulyýewa Mähri        5-nji ýyl II
Çaryýewa Şemşat        2-nji ýyl III

Türkmenistanyň inžener-tehniki we ulag kommunikasiýalary institutynyň gurnamagynda 
2022-nji ýylyň noýabr aýynyň 29-30-na Fizika hem-de Ekologiýa dersleri boýunça 
IV Açyk internet olimpiadasy
Fizika
Myradowa Gülaýym       5-nji ýyl III
Ekologiýa
Paýzullaýewa Aýnur       4-nji ýyl I
Çerkezow Allanazar       4-nji ýyl II
Hallyýew Orazgeldi       2-nji ýyl III


Türkmen döwlet ykdysadyýet we dolandyryş institutynyň gurnamagynda 
2022-nji ýylyň noýabr aýynyň 30-na Iňlis dilinde onlaýn internet bäsleşigi
Hudaýberdiýew Ýaran        2-nji ýyl II
Seýidow Serdar        4-nji ýyl II
Rejepowa Gurbansoltan        3-nji ýyl III


Türkmen döwlet medeniýet institutynyň gurnamagynda 2022-nji ýylyň 
dekabr aýynyň 1-ne Medeniýeti öwreniş boýunça onlaýn ders bäsleşigi
Sakçyýew Nury         2-nji ýyl II


Türkmen döwlet ykdysadyýet we dolandyryş institutynyň gurnamagynda 2022-nji ýylyň 
dekabr aýynyň 1-ne Halkara Bitaraplyk güni mynasybetli “Ykdysadyýet” ugry 
boýunça online görnüşinde bäsleşik
Hanmedowa Abadan        5-nji ýyl II
Allaberdiýewa Parça        5-nji ýyl II
Myradow Penamyrat        4-nji ýyl II
Rejepowa Nurgözel        3-nji ýyl III




Myrat Garryýew adyndaky Türkmenistanyň döwlet lukmançylyk uniwersitetiniň gurnamagynda 
2022-nji ýylyň dekabr aýynyň 1-2-ne Biologiýa hem-de Ekologiýa we daşky gurşawy goramak 
dersleri boýunça internet olimpiadasy
Biologiýa
Gulladyýew Ýusup        4-nji ýyl I
Guljarowa Çynar        2-nji ýyl III
Ekologiýa we daşky gurşawy goramak
Hallyýew Orazgeldi        2-nji ýyl I
Paýzullaýewa Aýnur                4-nji ýyl II
Çerkezow Allanazar                5-nji ýyl II

Seýitnazar Seýdi adyndaky Türkmen döwlet mugallymçylyk institutynyň gurnamagynda 
2022-nji ýylyň 17-nji dekabrynda II Açyk biologiýa internet olimpiadasy
Nurnepesowa Bägül         3-nji ýyl II
Gulladyýew Ýusup         4-nji ýyl III
Amangeldiýewa Güljennet 2-nji ýyl III
Ýazmuhammedowa Bägül 3-nji ýyl III


2022-2023-nji okuw ýylynyň II ýarymýyllygy

Türkmen döwlet binagärlik-gurluşyk institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň fewral aýynyň 
17-ne Kompýuter-grafikasy okuw dersinden ders bäsleşigi
Kerwenmuhammedow                        4-nji ýyl         I
      Ahmetmuhammet
Babaýew Mergen        4-nji ýyl II
Abdyllaýew Çarydurdy        3-nji ýyl III


Türkmen oba hojalyk institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň fewral aýynyň 
22-ne Geodeziýa boýunça II internet ders bäsleşigi
Rahmanow Hydyr        3-nji ýyl III

Türkmen oba hojalyk institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň fewral aýynyň 
23-ne Genetika boýunça I internet ders bäsleşigi
Gulladyýew Ýusup        4-nji ýyl III


Türkmen döwlet binagärlik-gurluşyk institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň fewral aýynyň 
24-ne Himiýa dersinden ders bäsleşigi
Şatlykow Rozybaý        3-nji ýyl III

Myrat Garryýew adyndaky Türkmenistanyň Döwlet Lukmançylyk uniwersitetiniň gurnamagynda 
2023-nji ýylyň mart aýynyň 16-na Häzirki zaman kompýuter tehnologiýalar 
dersinden açyk internet olimpiadasy 
Baltaýew Babamyrat         3-nji ýyl II
Jumakulyýew Agajan 5-nji ýyl III

Myrat Garryýew adyndaky Türkmenistanyň Döwlet Lukmançylyk uniwersitetiniň gurnamagynda 
2023-nji ýylyň mart aýynyň 17-ne Himiýa dersinden açyk internet olimpiadasy 
Şatlykow Rozybaý         3-nji ýyl I
Weliýewa Oguljeren         4-nji ýyl II
Çaryýewa Şemşat         2-nji ýyl III


Türkmen döwlet binagärlik-gurluşyk institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň mart aýynyň 
17-ne Nazary mehanika dersinden ders bäsleşigi
Akmyradowa Ýazbegenç         3-nji ýyl II
Kakageldiýew Daýanç         4-nji ýyl III
Gulbaýew Arslan         1-nji ýyl III


Magtymguly adyndaky Türkmen döwlet uniwersitetiniň gurnamagynda 2023-nji ýylyň 
mart aýynyň 18-ne “Arkadag Serdarly bagtyýar ýaşlar” ýyly 
mynasybetli biologiýa boýunça onlaýn ders bäsleşigi 
Gulladyýew Ýusup         4-nji ýyl III

Döwletmämmet Azady adyndaky Türkmen milli dünýä diller institutynyň gurnamagynda 
2023-nji ýylyň aprel aýynyň 7-ne “Dil baýlygy-il baýlygy” atly rus dili boýunça II bäsleşigi
Mälikberdiýew Begenç         4-nji ýyl II


Magtymguly adyndaky Türkmen döwlet uniwersitetiniň gurnamagynda 2023-nji 
ýylyň aprel aýynyň 11-ne “Arkadag Serdarly bagtyýar ýaşlar” ýyly mynasybetli 
iňlis dili boýunça “Check Your Vocabulary and Spelling” 
atly online ders bäsleşigi
Rejepowa Gurbansoltan         3-nji ýyl I
Berdiýewa Gurbanjemal         4-nji ýyl III
Seýidow Serdar         4-nji ýyl III


Türkmen oba hojalyk institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň aprel aýynyň 
26-na Inžener we kompýuter grafikasy boýunça V internet ders bäsleşigi 
Inžener grafikasy
Mommadow Sapargeldi         4-nji ýyl I
Babaýew Mergen         4-nji ýyl II
Abdyllaýew Çarydurdy         3-nji ýyl III

Türkmen oba hojalyk institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň aprel 
aýynyň 27-ne Inžener we kompýuter grafikasy boýunça V internet ders 
bäsleşigi Kompýuter grafikasy
Kerwenmuhammedow                         4-nji ýyl         I
      Ahmetmuhammet
Sähedowa Aýgül         1-nji ýyl III
Mommadow Sapargeldi         4-nji ýyl III
Babaýew Mergen         4-nji ýyl III


Türkmen oba hojalyk institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň 
aprel aýynyň 28-ne Elektronika we awtomatika boýunça 
I internet ders bäsleşigi 
Myratmuhammedow Begmyrat         4-nji ýyl III
Kakageldiýew Daýanç         4-nji ýyl III


S.A.Nyýazow adyndaky Türkmen oba hojalyk uniwersitetiniň gurnamagynda 2023-nji ýylyň 
aprel aýynyň 25-ne Maşynlaryň detallary we konstruirlemegiň esaslary 
dersinden internet olimpiadasy
Kakageldiýew Daýanç         4-nji ýyl I
Myratmuhammedow Begmyrat         4-nji ýyl II
Kerwenmuhammedow                 4-nji ýyl                 II
      Ahmetmuhammet
Kakageldiýew Muhammetmyrat 3-nji ýyl III
Toparlaýyn
Kakageldiýew Daýanç         4-nji ýyl I
Myratmuhammedow Begmyrat         4-nji ýyl I
Kerwenmuhammedow                 4-nji ýyl                  I
      Ahmetmuhammet

Türkmenistanyň inžener-tehniki we ulag kommunikasiýalary institutynyň gurnamagynda 
2023-nji ýylyň aprel aýynyň 28-ne Logistika dersi boýunça internet bäsleşigi
Akmyradowa Aýnur         3-nji ýyl II
Myratgeldiýewa Ýazgül         4-nji ýyl  III

Türkmen döwlet maliýe institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň maý 
aýynyň 5-ne Ykdysadyýet boýunça geçirilen IV internet bäsleşigi
Akmyradowa Aýnur         3-nji ýyl  III
Rejepowa Nurgözel         3-nji ýyl  III
Şatlykow Bereket         1-nji ýyl  III



Türkmenistanyň Daşary işler ministrliginiň Halkara gatnaşyklary institutynyň Türkmenistanyň 
diplomatiýasynyň möhüm ugurlaryboýunça okuw merkeziniň gurnamagynda 2023-nji ýylyň 
maý aýynyň 10-na “Türkmenistanyň diplomatiýasynyň energetika, ulag we suw ugurlary” 
boýunça geçiriljek internet olimpiadasy
Saparowa Ogulşat         1-nji ýyl III
Sakçyýew Nury         2-nji ýyl III
Batyrow Kadyr         3-nji ýyl III
Džumakulow Jora         3-nji ýyl III




“Arkadag Serdarly bagtyýar ýaşlar” ýyly mynasybetli Magtymguly adyndaky Türkmen döwlet 
uniwersitetiniň gurnamagynda 2023-nji ýylyň maý aýynyň 10-na 
“Sage of Turkmen Magtymguly Pyragy” 
atly iňlis dilinde online sowalnama bäsleşigi
Berdiýewa Gurbanjemal         4-nji ýyl II
Syraçmuhammedowa Orazjemal 2-nji ýyl III


Türkmenistanyň Döwlet energetika institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň maý 
aýynyň 10-na Türkmenistanyň taryhy dersi boýunça geçirilen onlaýn bäsleşigi
Džumakulow Jora         3-nji ýyl I
Abdulow Döwletmämmet         1-nji ýyl II
Batyrow Kadyr         3-nji ýyl III
Päliwanow Kuwwatmyrat         3-nji ýyl III
Hamedowa Amangül         3-nji ýyl III

Türkmenistanyň Döwlet energetika institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň maý aýynyň 
11-ne Türkmenistanyň kanunçylygynyň esaslary dersi boýunça geçirilen onlaýn bäsleşigi
Batyrow Kadyr         3-nji ýyl III

Türkmenistanyň Döwlet energetika institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň 
maý aýynyň 23-ne Buhgalterçilik hasaba alnyşy boýunça internet bäsleşigi
Hydyrow Rüstem         3-nji ýyl III


Türkmen döwlet binagärlik-gurluşyk institutynyň gurnamgynda 2023-nji ýylyň 
iýun aýynyň 2-ne “Arkadag Serdarly bagtyýar ýaşlar ýyly” atly 
iňlis dilinde düzme bäsleşigi
Hudaýberdiýew Ýaran         2-nji ýyl I
Orazgeldiýewa Jahan 2-nji ýyl II
Syraçmuhammedowa Orazjemal 2-nji ýyl II

Türkmen döwlet ykdysadyýet we dolandyryş institutynyň gurnamagynda 2023-nji ýylyň 
iýun aýynyň 10-na Ylymlar güni mynasybetli  “YLYMLY-BILIMLI ÝAŞLAR-DÖWLET 
BERKARARLYGYNYŇ BINÝADY” atly iňlis dilinde onlaýn ders bäsleşigi
Berdiýewa Gurbanjemal         4-nji ýyl III
Seýidow Serdar         4-nji ýyl III
Rejepowa Gurbansoltan         3-nji ýyl III
Hudaýberdiýew Ýaran         2-nji ýyl III
Syraçmuhammedowa Orazjemal 2-nji ýyl III
 

ÝURDUMYZYŇ ÝOKARY OKUW MEKDEPLERINIŇ TALYPLARYNYŇ ARASYNDA OKUW DERSLERI BOÝUNÇA 2021-NJI ÝYLYŇ DEKABR AÝYNDA GEÇIRILEN DÖWLET BÄSLEŞIGINDE GAZANAN NETIJELERI   






                       




                    





                  




                   





                     




                   



                       




                   



                  




                      




                     



                  





HALKARA DEREJESINDE GEÇIRILEN OLIMPIADALARDA UNIWERSITETIMIZIŇ TALYPLARYNYŇ GAZANAN ÜSTÜNLIKLERI



Wolga döwlet tehnologiýalar uniwersitetiniň gurnamagynda 2021-nji ýylyň mart-aprel aýlarynda geçirilen Halkara açyk internet olimpiadasy


Materiallaryň garşylygy dersi boýunça


Myratmuhammedow Begmyrat                 3-nji ýyl    Altyn

Tukatow Ahmet                 2-nji ýyl    Altyn

Kakageldiýew Muhammetmyrat         2-nji ýyl    Kümüş         



Himiýa dersi boýunça


Rehimkulyýewa Mähri                                       4-nji ýyl                      Kümüş

Weliýewa Oguljeren                         3-nji ýyl                      Bürünç

Şatlykow Rozybaý                                 2-nji ýyl                      Bürünç



Ekologiýa dersi boýunça


Gutyýew Arazmuhammet                         4-nji ýyl            Kümüş

Nedirowa Merjen                         1-nji ýyl    Bürünç



Fizika dersi boýunça


Myradowa Gülaýym                         4-nji ýyl    Bürünç

Merdanowa Aýna                         3-nji ýyl    Bürünç

Nuryýewa Bägül                         2-nji ýyl    Bürünç



Kazan Federal Uniwersitetiniň gurnamagynda “Магистриум” atly 2022-nji ýylyň aprel aýynyň 14-ine geçirilen “Global Governance and Leadership and culture” ugry boýunça online ders bäsleşigi


Hudaýberdiýew Ýaran                         1-nji ýyl            Bäsleşigiň ýeňijisi

Rejepowa Gurbansoltan                         2-nji ýyl            Bäsleşigiň ýeňijisi



Halkara Ynsanperwer ylymlary we ösüş uniwersitetiniň  gurnamagynda 2022-nji ýylyň 27-30-njy aprel aralygynda geçirilen Açyk Halkara Matematika olimpiadasy


Nurjaýew Ýazjuma                         2-nji ýyl    II orun



Ýagşygeldi Kakaýew adyndaky Halkara nebit we gaz uniwersitetiniň  gurnamagynda 2022-nji ýylyň 4-nji maýynda geçirilen “Himiýa” dersi boýunça halkara internet olimpiadasy


Şatlykow Rozybaý                         2-nji ýyl    I orun

Weliýewa Oguljeren                         3-nji ýyl    I orun

Çaryýewa Şemşat                         1-nji ýyl    II orun

Rehimkulyýewa Mähri                         4-nji ýyl    III orun


Türkmenistanyň döwlet energetika institutynyň gurnamagynda 2022-nji ýylyň maý aýynyň 10-14-i aralygynda geçirilen “Nazary mehanika” dersi boýunça I Açyk halkara internet olimpiadasy

 

Kakageldiýew Daýanç                         3-nji ýyl            II orun

Jumagulyýew Pyhamberguly                         4-nji ýyl    II orun



Döwletmämmet Azady adyndaky Türkmen milli dünýä dilleri institutynyň gurnamagynda 2022-nji ýylyň maý aýynyň 17-sine “Iňlis dili” dersi boýunça geçirilen I halkara internet olimpiadasy


Hudaýberdiýew Ýaran                         1-nji ýyl    I orun

Rejepowa Gurbansoltan                         2-nji ýyl    I orun

Seýidow Serdar                         3-nji ýyl    II orun

Bekmuradowa Aýgül                         3-nji ýyl    II orun

Meredow Kerim                         1-nji ýyl    II orun

Yslamberdiýewa Aýbölek                         5-nji ýyl    III orun

Atakişiýew Mübärek                         2-nji ýyl    III orun

Bäşimow Baýrammyrat                         2-nji ýyl    III orun

Berdiýewa Gurbanjemal                         3-nji ýyl    III orun

Şamyýew Merdan                         5-nji ýyl    III orun

Babaýew Kuwwat                         2-nji ýyl    III orun

Orunowa Dilfuza                         3-nji ýyl    III orun



Türkmen döwlet binagärlik – gurluşyk institutynyň gurnamagynda 2022 – nji ýylyň maý aýynyň 20-sine geçirilen “Materiallaryň garşylygy” dersi boýunça Halkara açyk internet olimpiadasy


Tukatow Ahmet                                 2-nji ýyl    I orun

Myratmuhammedow Begmyrat                 3-nji ýyl            II orun

Mämmedow Polat                                 1-nji ýyl    III orun

Ýazmuhammedowa Gülnabat                         1-nji ýyl    III orun




ÝURDUMYZYŇ ÝOKARY OKUW MEKDEPLERINIŇ ARASYNDA GEÇIRILEN ONLAÝN DERS BÄSLEŞIKLERINDE UNIWERSITETIMIZIŇ TALYPLARYNYŇ GAZANAN ÜSTÜNLIKLERI


Myrat Garryýew adyndaky Türkmenistanyň Döwlet lukmançylyk uniwersitetiniň gurnamagynda 17-18-nji martynda Häzirki zaman kompýuter tehnologiýalary we Himiýa derslerinden geçirilen Açyk internet olimpiadasy

 

Häzirki zaman kompýuter tehnologiýalary dersinden


Jumakulyýew Agajan                  4-nji ýyl    I orun

Baltaýew Babamurat                          2-nji ýyl    III orun



Himiýa dersinden


Weliýewa Oguljeren                          3-nji ýyl     I orun

Şatlykow Rozybaý                          2-nji ýyl     III orun



Türkmen döwlet binagärlik-gurluşyk institutynyň gurnamagynda 2022-nji ýylyň 1-nji aprelinde geçirilen Kompýuter grafikasy dersi boýunça Internet olimpiadasy


Porsyýew Gadyr                           4-nji ýyl     III orun

Kerwenmuhammedow Ahmetmuhammet           3-nji ýyl                     II orun

Babaýew Mergen                           3-nji ýyl     III orun



Türkmen döwlet maliýe institutynyň gurnamagynda 2022-nji ýylyň 15-nji aprelinde geçirilen Matematika dersi boýunça bäsleşik


Nurjaýew Ýazjuma                            2-nji ýyl       I orun

Halnazarow Toýly                            1-nji ýyl       I orun

Ýakubowa Aýşat                            3-nji ýyl       I orun

Babageldiýewa Aýnabat                            2-nji ýyl       II orun



Türkmen döwlet bedenterbiýe we sport institutynyň gurnamagynda 2022-nji ýylyň aprel aýynyň 15-ne geçirilen “Ýaşlarymyz geljege uly ynam bilen, sportda ösüşler sanly ulgam bilen” atly internet bäsleşigi


Janmyradow Babahan                    2-nji ýyl        III orun



Türkmen döwlet maliýe institutynyň gurnamagynda 2022-nji ýylyň 20-nji aprelinde “Intellektual eýeçilik” boýunça iňlis dilinde geçirilen internet bäsleşigi


Seýdow Serdar                                    3-nji ýyl I orun

Hudaýberdiýew Ýaran                                    1-nji ýyl II orun


Türkmen oba hojalyk institutynyň gurnamagynda Inžener we kompýuter grafikasy boýunça 2022-nji ýylyň aprel aýynyň 21-22-sinde geçirilen 4-nji Açyk internet grafika olimpiadasy


Inžener grafikasy


Mommadow Sapargeldi                     3-nji ýyl   I orun

Porsyýew Gadyr                     4-nji ýyl   II orun

Orazlyýew Eziz                             3-nji ýyl           III orun


Kompýuter grafikasy


Kerwenmuhammedow Ahmetmuhammet              3-nji ýyl            II orun

Porsyýew Gadyr              4-nji ýyl    II orun



Türkmen oba hojalyk institutynyň gurnamagynda 2022-nji ýylyň 5-nji maýynda geçirilen Geodeziýa boýunça I internet ders bäsleşigi


Aýnaýew Sopy                               3-nji ýyl     III orun



Myrat Garryýew adyndaky Türkmenistanyň Döwlet lukmançylyk uniwersitetiniň gurnamagynda “Iňlis dili” dersi boýunça maý aýynyň 12-sine geçirilen onlaýn ders bäsleşigi


Berdiýewa Gurbanjemal                                3-nji ýyl      III orun



Türkmen döwlet ykdysadyýet we dolandyryş institutynyň gurnamagynda 2022-nji ýylyň maý aýynyň 20-sine geçirilen “Sanly ykdysadyýet” boýunça onlaýn ders bäsleşigi


Jumakulyýew Agajan                         4-nji ýyl      III orun


Magtymguly adyndaky Türkmen döwlet uniwersitetiniň gurnamagynda 2022-nji ýylyň maý aýynyň 21-sine geçirilen Biologiýa boýunça onlaýn ders bäsleşigi


Gulladyýew Ýusup                                 3-nji ýyl      III orun

Nurnepesowa Bägül                                 2-nji ýyl      III orun



Ýagşygeldi Kakaýew adyndaky Halkara nebit we gaz uniwersitetiniň gurnamagynda 25-27-nji maýda geçirilen “Maglumat tehnologiýalary bilim, ylym saglyk ulgamlarynda” atly bäsleşik


Rüstemow Derýa                                 5-nji ýyl       II orun

Nurgeldiýew Şükür                                 4-nji ýyl       II orun



Türkmen döwlet ykdysadyýet we dolandyryş institutynyň gurnamagynda 2022-nji ýylyň maý aýynyň 28-ne geçirilen “Matematika” boýunça onlaýn ders bäsleşigi


Mämmedow Polat                                  1-nji ýyl        III orun



Seýitnazar Seýdi adyndaky Türkmen döwlet mugallymçylyk institutynyň gurnamagynda 2022-nji ýylyň maý aýynyň 28-ne geçirilen Açyk biologiýa internet olimpiadasy


Amangeldiýewa Güljennet                  1-nji  ýyl         II orun



S.A.Nyýazow adyndaky Türkmen oba hojalyk uniwersitetiniň gurnamagynda 2022-nji ýylyň iýun aýynyň 7-sine “Maşynlaryň detallary we konstruirlemegiň esaslary” dersi boýunça geçirilen internet olimpiadasy


Myratmuhammedow Begmyrat                           3-nji ýyl         I orun

Kakageldiýew Daýanç                           3-nji ýyl         II orun

Kerwenmuhammedow Ahmetmuhammet                   3-nji ýyl                          III orun

Porsyýew Gadyr                      4-nji ýyl                          III orun



Gazak-nemes uniwersitetiniň gurnamagynda talyplaryň arasynda iýun aýynyň 13-14-i aralygynda geçirilen “Durnukly ösüşiň maksatlary” atly halkara bäsleşiginiň ýurt tapgyry


Hudaýberdiýew Ýaran                                                 1-nji ýyl                          I orun

Guwanjow Nurgeldi                                                      4-nji ýyl                         II orun




Paýlaş

Makalalar

Döwlet ders bäsleşikleriniň ýeňijileri       & [...]

Salgymyz:

Aşgabat ş., 2009 (Görogly) köçe 143-nji jaý
143, 2009 (Gorogly) Street, Ashgabat
г.Ашхабад, ул. 2009 (Гёроглы), 143

Telefon belgiler:
+993 (12) 34 26 52
Email:
tohu@sanly.tm